Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Gramy razem : Enea wspiera bydgoską siatkówkę!

10 października w siedzibie klubu BKS Visła Bydgoszcz odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której ogłoszona została informacja, która niewątpliwie ucieszyła sympatyków zespołu znad Brdy – do grona sponsorów z nowym rokiem dołączy Enea SA, sprzedawca energii elektrycznej w Polsce.

- Szanowni państwo, Naszym nadrzędnym celem – moim jako prezesa klubu – jak i wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz spółki, jest uratowanie bydgoskiej męskiej siatkówki, jak również jak najszybsze odbudowanie jej pozycji na siatkarskiej mapie Polski. Zmiany, jakie nastąpiły z początkiem lipca wymuszone zostały przez katastrofalny stan finansowy spółki, która de facto przestawała istnieć. – podkreślił prezes BKSu Visła Bydgoszcz, Wojciech Jurkiewicz. Zaznaczył również, jak ważnym było i jest zaangażowanie Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, oraz prezydenta miasta Bydgoszcz, Rafała Bruskiego: - Urząd Miasta od wielu, wielu lat jest głównym sponsorem bydgoskiej siatkówki, w zasadzie w ostatnim okresie był jego jedynym sponsorem. Naszym głównym zadaniem na bazie tej współpracy było pozyskanie jak największej ilości przyjaciół siatkówki i osób, które zdecydują się na włączenie do Naszego grona. Prezes  poinformował również o przyjeździe słoweńskiego siatkarza, Toncka Stern, który po okresie rekonwalescencji we Włoszech dołączy do zespołu, by za nieco ponad dwa tygodnie walczyć na PlusLigowych parkietach.

Efektem wielu spotkań i rozmów było pozyskanie sponsora tytularnego - Bydgoską Hurtownię Narzędzi Visła. Kolejną osobą, która zdecydowała się wspierać klub w jego odbudowaniu jest poseł Ewa Kozanecka : - Można by rzec, że siatkówka stała się Naszym sportem narodowym – odniosła się do sukcesów siatkarzy na arenie międzynarodowej. – Tak jak już wspomniał Pan prezes, chcemy ratować  męską siatkówkę w Bydgoszczy, wspierać, aktywnie włączyć się w te działania. Podjęłam rozmowy z Eneą SA, w tej chwili trwają prace nad planem promocji na rok 2020 oraz prace nad strategią sponsoringową na przyszły rok i wszystko wskazuje na to, że to wsparcie otrzymamy. Jesteśmy na etapie negocjacji i mam nadzieję, że grupa również włączy się w pomoc klubowi BKS Visła Bydgoszcz – mówiła posłanka.

- Myślę, że jesteśmy o duży krok do przodu jeśli chodzi o rozwój siatkówki w Bydgoszczy – dodał wiceprezes Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, Tomasz Konieczyński. Zaznaczył również, jak ważne jest to, że bez względu na wyniki i kondycje klubu, jest grono osób które trwa przy drużynie. – To nie jest oczywiście wszystko co zamierzamy zrobić. Każdą pomoc traktujemy również jako zobowiązanie. Zależy Nam aby zrzeszyć jak najwięcej ludzi, nie tylko sponsorów, ale również kibiców.

Współpraca z koncernem nie była jednak jedynym tematem konferencji, bowiem narodził się ciekawy pomysł, włączający tych, bez których nie było by Nas – kibiców BKS Visła Bydgoszcz. – Niewątpliwie cieszymy się ze środków z Urzędu Miasta, cieszy również, że pojawiają się ludzie, którzy pomagają Nam wyjść na prostą, ale to nie wszystko. – mówił Konieczyński i zapowiedział akcję skierowaną do kibiców zespołu znad Brdy, która potrwa przez tydzień (do następnego piątku, tj. 18.10), a mianowicie możliwość do przyłączenia się do klubu KIBIC HONOROWY. Akcja polegać będzie na zbieraniu „cegiełek”, gdzie za symboliczną kwotę będzie można umieścić swoje nazwisko bądź logo firmy na koszulce meczowej.

Korzystając z okazji prezes Wojciech Jurkiewicz zaprosił również wszystkich kibiców bydgoskich siatkarzy na Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Solca Kujawskiego, gdzie

11 października BKS Visła Bydgoszcz podejmie zespół Onico Warszawa. Początek starcia o godzinie 19:00 w hali soleckiego OSiRU.

W sobotę natomiast podopieczni Przemysława Michalczyka przeniosą się do Szubina, gdzie rozegrane zostaną mecze o 1. i 3. miejsce.

2019-10-11:342 Napisane przez: Monika Lisewska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem