Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Grupa Enea sponsorem strategicznym bydgoskich siatkarzy!

Znakomite wieści dotarły do Nas z konferencji prasowej, która odbyła się dziś, 27 stycznia w bydgoskim Torbydzie. Do grona wspierającego bydgoską siatkówkę, jako sponsor strategiczny dołączyła Grupa Enea!

Negocjacje odnośnie sponsoringu bydgoskich siatkarzy trwały już od października ubiegłego roku. Wtedy to liczyliśmy na wsparcie od niewątpliwie silnego sponsora strategicznego, jakim jest Enea. Rozmowy z koncernem przyniosły oczekiwane rezultaty.

Prezes BKS-u Visła Bydgoszcz, Wojciech Jurkiewicz w pierwszej kolejności poinformował o pozytywnym rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie z Urzędu Miasta – „Tak jak wspominamy wielokrotnie, Urząd Miasta jest dla nas fundamentem w odbudowie bydgoskiej siatkówki” – podkreślał prezes. „Dzisiaj natomiast drugim, równie bardzo ważnym tematem jest swego rodzaju kontynuacja tego, czym dzieliliśmy się na wcześniejszej, październikowej konferencji z Panią poseł Ewą Kozanecką, czyli podpisanie umowy sponsoringowej z firmą Enea. Dzięki jej zaangażowaniu i pomocy rozmowy z firmą Enea dobiegły do szczęśliwego końca, szczęśliwego przede wszystkim dla nas. Bardzo się cieszymy, że mamy kolejnego silnego partnera, który obdarzył nas zaufaniem w nadal dla nas ciężkiej sytuacji” – mówił Wojciech Jurkiewicz. Podkreślił również, jak ważnym jest to wsparcie w zwiększeniu wiarygodności i męska bydgoska siatkówka będzie rozwijała się w szybkim tempie. Pani poseł Ewa Kozanecka oznajmiła, iż od stycznia firma Enea oraz klub BKS Visła Bydgoszcz podpisały umowę sponsorską o współpracy – „Mam nadzieję, że ta umowa będzie trwała i będziemy wszyscy z tej współpracy zadowoleni”. Pani Kozanecka podziękowała również reprezentantom grupy Enea za wiarę w potencjał i niewątpliwą ambicję naszych siatkarzy oraz decyzję o podpisaniu umowy sponsorskiej, która pomoże postawić na nogi bydgoską siatkówkę. „Wierzę, że drużyna zaszczyci Nas wieloma meczami, że wspólnie będziemy cieszyć się zwycięstwami. Po raz pierwszy w Bydgoszczy Grupa Enea będzie wspierała bydgoską drużynę siatkarzy”.

„Wielkiego poznaje się po tym, że jest z drużyną na dobre i na złe”  – skomentował Mirosław Jamroży, prezes Enea Pomiary w odniesieniu do kwestii tego, czy wyniki są ważne dla sponsora. „Byłem na ostatnim meczu chłopaków i widziałem ich ogromną radość i potencjał. Oni po prostu potrzebują wsparcia, zarówno finansowego jak i naszego – „kibicowskiego”. Wyniki są ważne – to prawda, ale najważniejsze jest to, żeby tę radość, której Nam dostarczają przełożyć na wszystkich kibiców i naszych klientów – mówił prezes i jednocześnie zaprosił na zbliżający się mecz z Asseco Resovią Rzeszów. Również Pani Magdalena Hilszer, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei podkreśliła, iż wierzy, że współpraca będzie prognostykiem dobrej energii, która umożliwi klubowi osiągnięcie wymarzonych wyników.

Poproszony o głos szkoleniowiec Przemysław Michalczyk nie ukrywał, że wsparcie jest odczuwalne przez całą ekipę – „Ważne dla zespołu jest, aby mieć zabezpieczone zaplecze, wewnętrzny spokój i możliwość skupienia się na graniu. Dzięki takiemu wsparciu możemy koncentrować się na grze i na tym, aby utrzymać siatkówkę w Bydgoszczy” – mówił trener. Z kolei Tomasz Konieczyński ze Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka wierzy, że tak jak i Enea przyniosła szczęście koszykarzom bydgoskiej Astorii, tak i będzie dobrą kartą przy współpracy z naszymi siatkarzami. „To jest kolejny dobry krok w odbudowywaniu męskiej siatkówki w Bydgoszczy”.

Wojciech Jurkiewicz w dalszej części konferencji wspomniał również o ciągłej analizie rynku transferowego. Czas jednak ucieka, a okienko transferowe zamyka się w najbliższy piątek, 31 stycznia o północy. – Od grudnia ubiegłego roku rozglądaliśmy się na rynku w perspektywie ewentualnych wzmocnień. Sytuacja była jednak na tyle słaba, że żadna z ofert jaką otrzymaliśmy od zawodników, nie podniosłaby poziomu sportowego, który aktualnie prezentujemy. Będę wierzył w ten zespół do samego końca – podkreślił prezes klubu.

Jesteśmy pewni, że kredyt zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni przez Grupę Enea wykorzystamy bezapelacyjnie zostawiając serce na boisku i walcząc o każdą piłkę.

 

fot. Szymon Fiałkowski

2020-01-27:542 Napisane przez: Monika Lisewska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem