Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

"Jestem dumny z moich zawodników"

Siatkarze Transferu nie zagrają w rundzie play-off. W środę co prawda wygraliśmy 3:2 z Lotosem Treflem Gdańsk, jednak wygrana Effectora Kielce ze Skrą Bełchatów, pogrążyła nasz awans - „Nie udało nam się nadrobić tego, co na początku straciliśmy” - mówił po tym meczu kapitan naszej drużyny.

Na pomeczowej konferencji prasowej, powiedzieli:

Grzegorz Łomacz (kapitan Lotosu Trefl Gdańsk): „Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o tym meczu. Wiadomo jaka była stawka tego spotkania. Sprawdził się czarny scenariusz, zarówno dla nas jak i dla rywali. Niestety, jesteśmy poza play-off”

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Transferu Bydgoszcz): „W zasadzie mam podobne odczucia. Myślę, że ten mecz był prawie idealnym odzwierciedleniem całej rundy zasadniczej. Taki prawdziwy rollercoaster, poczynając od zerowego poziomu na jakim graliśmy od początku tego sezonu do powrotu, kiedy zaczęliśmy tak naprawdę grać. Jedyna różnica jest taka, że zakończyło się to happy endem w tym meczu. Natomiast w ogólnym rozrachunku jesteśmy przegrani. Nie udało nam się nadrobić tego, co na początku straciliśmy. Myślę, że walczyliśmy, zrobiliśmy wszystko, ale niestety przegraliśmy te play-offy”

Radosław Panas (trener Lotosu Trefl Gdańsk): „Przede wszystkim gratuluję zespołowi z Bydgoszczy wygranej. Dziękuję również moim chłopakom za to, że zostawili bardzo dużo zdrowia i serca w tym spotkaniu. Byliśmy o jedną piłkę od zwycięstwa, ale myślę, że wtedy jeszcze większy byłby żal i smutek, bo ta wygrana nic by nam nie dawała. Myślę, że ten dzisiejszy dzień udowodnił ludziom z PlusLigi, którzy układają terminarz, że warto grać ostatnią kolejkę czy nawet dwie ostatnie w tym samym dniu i o tej samej porze”

Vital Heynen (trener Transferu Bydgoszcz): „Czy mogę być inny i powiedzieć, że jestem zadowolony? Rzadko się zdarza, że ta drużyna, która jest gorsza w statystykach, wygrywa w punktach. Trefl był na papierze lepszy, jednak to my wygraliśmy. Pokazaliśmy to, co pokazujemy w ostatnich sześciu czy nawet ośmiu tygodniach. Walczymy w każdym meczu, o każdą piłkę do samego końca. Nie patrzyłem w tabelę, po prostu zaczęliśmy walczyć od początku grudnia. Od tego momentu licząc, bylibyśmy na piątej pozycji. Byłoby to 1 czy 2 punkty za miejscem czwartym. Przed tym meczem powiedziałem, że jestem dumny z moich zawodników, bo na początku zagrali bardzo źle i byli zdolni od tego najniższego poziomu gry dojść aż tak wysoko. Przed spotkaniem zacząłem od oklasków dla siatkarzy i po spotkaniu musiałem zrobić to jeszcze raz. Jestem niezwykle zaskoczony, że PlusLiga nie gra ostatnich kolejek w tym samym dniu. Włochy, Turcja, Francja, Belgia itd. właśnie tak by postąpiły. Mogę mieć tylko nadzieję, że Bełchatów zagrał to najlepszą szóstką i robił wszystko, aby wygrać. Zagraliśmy bardzo ciężki mecz. Nie byliśmy lepsi, ale wygraliśmy”

2014-03-06:2778 Napisane przez: Joanna Sikora
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarze użytkownikówLiczba komentarzy: 27
Norce
dodano: 2014-03-08 22:13:22
@Tytan65, moim głównym typem jest Toniutti. To rozgrywający, który stylem bardzo przypomina mi Masnego, a i zdaje się być graczem jeszcze nie o najwyższych wygórowaniach finansowych. Warto by się o niego postarać.
ziomek
dodano: 2014-03-08 20:43:27
To niech może poda nam od razu budżet jakim będziemy dysponować w przyszłym sezonie xd
Tytan65
dodano: 2014-03-08 19:45:09
@Norce to podaj typ DOBREGO rozgrywającego na którego nas stać
ziomek
dodano: 2014-03-08 09:01:31
Doszły mnie słuchy, że kolega SBL ma grać w przyszłym roku po przekątnej xd
Norce
dodano: 2014-03-07 21:33:07
Grozer, Bruno, Giba? Może jeszcze Muserski i Anderson w pakiecie? Zejdźmy na ziemię i jeżeli już, to starajmy się podawać realne typy, bo w innym razie taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu :)
Norce
dodano: 2014-03-07 21:28:11
Ja Bąkiewiczowi mówię stanowcze NIE. Nie potrzeba nam takich siatkarzy. Co do Garretta - Amerykanin w moim odczuciu to żywa maszyna do przyjmowania (oczywiście w pozytywnym znaczeniu). Zdecydowanie warto mieć takiego siatkarza w zespole, spokój tego typu w defensywie jest na pewno dużą, momentami nieocenioną wartością dodaną. Trochę pracy nad ofensywą, szczególnie nad atakiem na podwójnym i potrójnym bloku, a będzie zupełnie dobrze. W każdym razie bardzo bym chciała, by Garrett w Bydgoszczy pozostał, bo możliwości i potencjał drzemie w nim spory.
Tytan65
dodano: 2014-03-07 21:27:18
SBL twoje propozycje transferów są w zasięgu na moje trzeba kupić 2 atakującego np. Grozer XD. Rozgywający to Toniutti lub Bruno. Chociaż Bruno nie na nasz budżet, ale Heynen czyni cuda
SBL
dodano: 2014-03-07 19:13:21
@Norce - Bąku musi się w końcu wyleczyć a grać potrafi i to całkiem nieźle wszyscy o tym doskonale wiemy. Jednak zasadniczo chyba masz rację. To mógłby być drugi Wika - miał sie odrodzić w BDG a wyszło jak wyszło... A co do Garretta... Chłopak ma perspektywy i przy Vitalu może sie rozwinąć.
dff
dodano: 2014-03-07 17:16:47
A co myślicie o Garrecie?
Norce
dodano: 2014-03-07 17:06:06
@SBL, Bąkiewicz? serio? gość co sezon męczy się z kontuzjami, do tego w tym sezonie rozegrał zaledwie kilka spotkań. Z resztą nie wydaje mi się, żeby szybko wrócił do siatkówki i być może na dobre zostanie przy polityce. Tak czy inaczej to nie byłoby żadne wzmocnienie. Druga sprawa, Woicki jest zbyt drogi na rezerwę. Poza tym nie chciał zostać w Bełchatowie jako drugi, więc mało prawdopodobne, by chciał być drugim u nas. Na ataku całkiem opłacalną opcją mógłby być choćby Belg Hendrik Tuerlinckx z Knack Roeselare. Bardzo fajnie prezentował się w LM, Resovia musiała się z nim ostro namęczyć. I może Vital zechce mieć rodaka w drużynie ;) Co do Clarka, to mam aktualnie mieszane uczucia, bo na tę chwilę jest pod formą, jednak go nie skreślam. W każdym razie opcji na wzmocnienia na pewno jest sporo.
Pokaż starsze komentarze

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem