Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Komunikat Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz S.A

Wobec decyzji Rady Nadzorczej oraz Zarządu PLS S.A o zakończeniu rozgrywek PlusLigi w sezonie 2019/2020 z zachowaniem układu tabeli z 12 marca br. i w konsekwencji spadku naszej drużyny do Krispol 1. Ligi Mężczyzn, bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie i zaufanie w tym bardzo trudnym dla klubu okresie.

Naszym głównym celem w tym sezonie było ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki, gdyż od tego zależała wieloletnia przyszłość siatkówki męskiej w Bydgoszczy. Zadanie to w dużej części zostało wykonane, lecz konsekwencją żelaznej dyscypliny finansowej był brak możliwości zaciągania zobowiązań bez pokrycia, które mogłyby doprowadzić klub do upadku.

Mieliśmy nadzieję, że uda się przy zachowaniu dyscypliny finansowej obronić sportowo miejsce w PlusLidze. Jednak rozgrywki sportowe siatkarskiej ekstraklasy w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie, przyniosły kibicom ogrom emocji i pokazały, że PlusLiga nie tylko z nazwy jest Ligą Mistrzów Świata. Nasz zespól rozegrał wiele wyrównanych meczów, walczył do końca, dostarczając naszym kibicom niesamowitych emocji.

Niestety sportowo przegraliśmy ten sezon i z honorem musimy przyjąć te rozstrzygnięcia. Zarówno Zarząd Klubu, jak i całe środowisko stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, od momentu przejęcia odpowiedzialności za drużynę miało jeden cel - gra w siatkarskiej elicie, czyli PlusLidze. Od początku podkreślaliśmy, że dla nas bydgoska siatkówka to projekt długofalowy, który chcemy budować odpowiedzialnie i transparentnie.

Ten cel się nie zmienił - chcemy, by drużyna BKS Visła Bydgoszcz jak najszybciej wróciła do siatkarskiej ekstraklasy. Podjęliśmy już wiele konkretnych rozmów i uzyskaliśmy także pozytywne intencyjne decyzje, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że to trudne zadanie powrotu do PlusLigi jest realne do wykonania.

Obecna sytuacja związana z koronawirusem -póki co - zawiesiła możliwość dopięcia wstępnych ustaleń. Dziś najważniejsze jest zdrowie zawodników, kibiców i ich rodzin oraz szybkie ustabilizowanie trudnej sytuacji gospodarczej wielu firm wspierających sport.

Nasze działania ukierunkowane na budowanie silnego zespołu, mającego walczyć o awans do PlusLigi i tempo podejmowanych decyzji musimy dopasować do tych ważniejszych priorytetów dzisiejszej rzeczywistości.

Raz jeszcze wyrażamy wielką wdzięczność dla sponsorów, kibiców i sympatyków, którzy poprzez słowa wsparcia dają nam dodatkową energię do działania.
DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami i zapewniamy, że zrobimy wszystko, by za rok razem cieszyć z powrotu do Ekstraklasy.

Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S.A.

2020-03-26:338 Napisane przez: redakcja

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem