Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

PL: Mikołajki spędzimy w Lubinie

Cztery dni od ostatniego pojedynku, który rozgrywaliśmy w ramach bieżących rozgrywek PlusLigi, mierzyć będziemy się z kolejnym przeciwnikiem. Tym razem powalczymy z Cuprum Lubin, który w ogólnej klasyfikacji wypada niewiele lepiej od nas. Być może naszym zawodnikom uda się sprawić sobie mikołajkowy prezent i odnieść pierwsze zwycięstwo właśnie 6 grudnia.

Do tej pory z ekipą Cuprum Lubin na plusligowych parkietach spotkaliśmy się 12 razy, a 4-krotnie udało się nam zwyciężyć. Ostatnia wygrana miała miejsce w sezonie 2018/2019 na wyjeździe. Wówczas zakończyliśmy mecz z wynikiem 3:1 i z Lubina wywieźliśmy komplet punktów.

W obecnej ekipie lubinian gra trzech zawodników, którzy w swojej dotychczasowej siatkarskiej karierze reprezentowali drużynę z Bydgoszczy. Są to: Mateusz Sacharewicz, pomagający naszej drużynie w latach 2016-2018 oraz siatkarze znani bydgoskim kibicom z ubiegłego sezonu, czyli Maksim Morozau i Bartłomiej Lipiński.

Do mikołajkowego spotkania będziemy podchodzić po kolejnym meczu rozgrywanym w 5 setach i niestety ponownie przegranym. Za postawę warto pochwalić Jakuba Urbanowicza, który zdobył dla  Visły Bydgoszcz aż 23 „oczka”. Pozostałym graczom trudno było mu dorównać, zwłaszcza w ataku, co utrudniało kończenie akcji. Przewaga olsztynian najwidoczniejsza była na siatce, zarówno w ataku, jak i w bloku. W tym pierwszym elemencie prezentowali 50% skuteczność, podczas gdy my graliśmy z dokładnością 44%. Zablokowani zostaliśmy 18 razy, a nam udało się zatrzymać przeciwnika 10 razy.

Cuprum Lubin po ostatnim spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, do meczu z nami podchodzić będzie w lepszych nastrojach. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka wygrali 3:0 a ich wyższość nad rywalem objawiała się w każdym elemencie. Największą efektywność wykazali w ofensywie (55% na 36% skuteczności ekipy z Suwałk i w defensywie (9 bloków na 4 przeciwnika).

Zważając na to, że w naszym ostatnim meczu mieliśmy problemy w tych elementach, w których lubinianie radzili sobie doskonale, w piątkowym pojedynku musimy mocno przyłożyć się do poprawienia swojej dyspozycji.

Mecz z Cuprum Lubin transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego dopingu przed telewizorami, a jeżeli spędzacie czas w Lubinie, pomóżcie naszej drużynie wspierając ją w hali!!

 

Cuprum Lubin – BKS Visła Bydgoszcz

Termin: 6 grudnia 2019 roku, godzina: 17:30

Miejsce: HWS w Lubinie, ul. Odrodzenia 28b

Transmisja: Polsat Sport

 

Przygotowała: Agnieszka Piasecka

2019-12-05:269 Napisane przez: Monika Lisewska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem