Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

PL: Po upragnione zwycięstwo do Jastrzębia

Już w najbliższy wtorek nasi zawodnicy po raz kolejny staną przed szansą na zdobycie ważnych punktów w lidze. Po 6 rozegranych kolejkach bilans zwycięstw Visły Bydgoszcz nadal jest zerowy, a nadzieje na odmianę tego stanu rzeczy ogromne. Tym razem naszym rywalem będzie ekipa Jastrzębskiego Węgla, która powalczy na własnym terenie.

Początek sezonu 2019/2020 nie jest dla nas łaskawy. Do rej pory zapisaliśmy na swoim koncie 1 punkt, który udało się zdobyć po pięciosetowym pojedynku z Cerrad Enea Czarni Radom. Mimo szans na wygraną, które pojawiły się w ostatnim meczu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywala i pogodzić się ze stratą cennych punktów. Naszą największą bolączką w tamtym spotkaniu było przyjęcie i to właśnie ono w czwartej odsłonie meczu utrudniło  wyprowadzanie skutecznych kontr. Mimo przegranej, za postawę warto wyróżnić Toncek Sterna, któremu udało się zdobyć dla bydgoskiej drużyny aż 22 punkty.

 

Jastrzębski Węgiel natomiast ostatnie spotkanie rozgrywał z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Podopieczni Roberto Santilliego nie stracili w nim żadnego z setów i dzięki temu do swojej puli dopisali czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Zawodnicy z Jastrzębia dobrze spisywali się w przyjęciu, a także w polu zagrywki. W całym pojedynku udało im się czterokrotnie posłać asa serwisowego, podczas gdy sami ani razu nie zostali ustrzeleni zagrywką. Najlepiej spisującymi się graczami ekipy Santilliego okazali się być Tomasz Fornal (15 punktów) oraz Jurij Gladyr (12 punktów).

 

Do tej pory z drużyną Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach PlusLigi spotkaliśmy się 39 razy, z czego triumfowaliśmy 10 razy – ostatnio w sezonie 2018/2019, gdzie w fazie zasadniczej wygraliśmy 3:0.

 

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że w obecnej ekipie JW znajduje się aż trzech byłych zawodników z Bydgoszczy. Atakujący Dawid Konarski spędził w naszym klubie bardzo dużo czasu, bo aż 5 lat. Szeregi ekipy znad Brdy zasilał też środkowy Michał Szalacha i on pomagał bydgoszczanom w latach 2017-2019. Najkrócej z Bydgoszczą związany był Raphael Margarido, który w sezonie 2018/2019 bronił naszych barw na pozycji rozgrywającego.

 

W obecnym składzie Visły Bydgoszcz znajduje się też zawodnik, który swego czasu zasilał młodą kadrę Jastrzębskiego Węgla. Mowa o Radosławie Gilu. W latach 2014-2017 mogliśmy obserwować jego poczynania na rozegraniu w zespole Młodej Ligi Jastrzębskiego Węgla.

Miejmy nadzieję, że kilka dni przerwy od meczów pomogło naszej drużynie zbudować formę, która bez wątpienia będzie bardzo potrzebna we wtorkowym pojedynku. Zapraszamy do wspólnego kibicowania, zarówno w hali w Jastrzębiu-Zdroju, jak i przed telewizorami.

 

Jastrzębski Węgiel – BKS Visła Bydgoszcz

Termin: 19 listopada 2019r., godzina: 17:30

Miejsce: HWS w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Jana Pawła II 6

Transmisja: Polsat Sport Extra

 

Agnieszka Piasecka

2019-11-18:185 Napisane przez: Monika Lisewska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem