Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

PL : Na naszej drodze Projekt Warszawa!

Druga kolejka PlusLigi, drugi mecz bydgoszczan na własnym boisku. Po raz kolejny podopieczni Przemysława Michalczyka staną przed swoją publicznością z nadzieją na zgarnięcie punktów. Ich rywalem będzie drużyna Projekt Warszawa, która po wygranej w premierowej rundzie ligi bez wątpienia jest w dobrych humorach.

Visła Bydgoszcz, choć pod różnymi nazwami do tej pory w PlusLidze spotkała się z warszawską ekipą 44 razy. Nasi zawodnicy triumfowali 19 razy, a 25 razy musieli uznać wyższość rywala. Ostatnio ze zwycięstwa cieszyliśmy się w fazie zasadniczej sezonu 2015/2016, gdzie we własnej hali pokonaliśmy ówczesną AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Warto wspomnieć, że w naszych szeregach jest dwóch zawodników, którzy w swojej siatkarskiej karierze próbowali sił w stolicy. Jednym z nich jest środkowy Janusz Gałązka. On barwy warszawskiej drużyny zasilał przez 5 sezonów (lata 2007-2012). Przez chwilę dla tamtejszego AZS-u grał też nasz rozgrywający Piotr Lipiński, a było to w sezonie 2014/2015.

Mamy swojego człowieka także w teraźniejszej ekipie Warszawy. Andrzej Wrona w latach 2010-2013 niejednokrotnie zdobywał punkty dla ekipy z Kujaw i cieszył nasze oczy swoją grą.

Spoglądając w statystyki z 1. kolejki PlusLigi sezonu 2019/2020 widać, że Projekt Warszawa dobrze pracował zagrywką. Podopiecznym Andrei Anastasiego udało się ośmiokrotnie ustrzelić rywala serwisem, podczas gdy sami jedynie dwa razy pozwolili przeciwnikowi triumfować w tym elemencie. W całym spotkaniu z MKS-em Będzin warszawianie na tle rywala całkiem nieźle wypadli w przyjęciu. Funkcjonowało ono na poziomie 32% przy 18% skuteczności będzinian.

Niestety nasza ekipa w starciu z Jastrzębskim Węglem nie mogła pochwalić się tak dobrymi wynikami. Przegraliśmy już w trzech odsłonach i w statystykach wyraźnie widać nasz brak kontroli nad spotkaniem. W każdym elemencie mniej lub bardziej odstawaliśmy od rywala i tylko w bloku nasza skuteczność była porównywalna (6 punktów zdobytych blokiem przy 5 punktach jastrzębian). Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski i w środę będziemy mogli obejrzeć emocjonujące starcie.

Zapraszamy do wspólnego dopingu!

 

BKS Visła Bydgoszcz – Projekt Warszawa

30 października 2019r., godzina: 18:00

HSW „Łuczniczka”, ul. Toruńska 59

BILETY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ NA http://luczniczkabydgoszcz.ticketik.pl/?fbclid=IwAR1iljmwE6aCHYYTpdKye_YUK82MDdQTAXXgbjuoZ-x6unh0GB43-doKwnM#!/Organizator

2019-10-29:433 Napisane przez: Agnieszka Piasecka

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem