Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

PL : Przegrana na inaugurację sezonu

Niestety, po trzysetowym pojedynku musieliśmy uznać wyższość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, przegrywając spotkanie inaugurujące sezon 2019/2020. MVP meczu wybranym został przyjmujący gości - Julien Lyneel.

Od skutecznego ataku z prawego skrzydła spotkanie rozpoczął Toncek Stern, a po efektywnych blokach i asie serwisowym Tomasza Kalembki gospodarze prowadzili już 4:0. Skuteczna gra środkiem pozwoliła Nam utrzymać wysokie prowadzenie (6:2), świetnie na skrzydłach radzili sobie Stern oraz Quiroga. Podopieczni Przemysława Michalczyka długo nie dawali zbliżyć się punktowo przeciwnikom, dobra defensywna gra naszego libero pozwalała na wyprowadzanie skutecznych akcji. Kilka błędów w ataku po stronie gospodarzy i oddane przez błędne zagrywki punkty sprawiły, że nasza przewaga stopniała do dwóch punktów (19:17). Świetna kiwka Radosława Gila i punktowy atak Gałązki dały ponownie czteropunktowe prowadzenie w końcówce partii, jednak od tego momentu skuteczne ataki jastrzębian oraz nasza słabsza dyspozycja w ataku spowodowała zniwelowanie punktowej przewagi a w efekcie przegraną naszej ekipy 22:25.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, jednak w pierwszej części seta dwupunktowe prowadzenie utrzymywali jastrzębianie (6:8). Świetna dyspozycja Lyneel’a dała gościom już czteropunktowe prowadzenie, słabiej funkcjonował nasz blok, który sukcesywnie przełamywali podopieczni Roberto Santilliego. Kiepskie przyjęcie i skuteczne ataki Dawida Konarskiego nie pozwalały nam odrobić strat, które narastały od początku partii w efekcie czego drugi set również rozstrzygnął się na korzyść przyjezdnych (17:25).

Od błędu w bloku jastrzębian rozpoczęła się trzecia partia meczu. Dzięki dwóm punktowym zagrywkom Gladyr’a goście wyszli na niewielkie prowadzenie, które szybko zniwelowali bydgoszczanie. Początek odsłony to bardzo wyrównana walka obu zespołów, choć przez znaczną część seta jastrzębianie utrzymywali jednopunktową przewagę. Problemy po stronie bydgoszczan znów zapoczątkowały błędy w defensywie, przez co nie udawało się wyprowadzić punktowej akcji (10:14). Mniej skutecznie zaczął grać Stern a jastrzębianie ostrzeliwali zagrywką Pawła Gryca. Na skrzydle nie mylił się za to Julien Lyneel, przyjezdni utrzymywali przewagę punktową (14:19) i to oni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 25:20 i całe spotkanie 3:0.

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 20:25)

BKS Visła Bydgoszcz : Gałązka, Stern, Gryc, Kalembka, Quiroga, Gil, Szymura (libero) oraz Urbanowicz, Bonisławski (libero), Woch, Lipiński, Peszko

Jastrzębski Węgiel : Konarski, Kampa, Depowski, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Hain, Lyneel, Rusek (libero)

MVP : Julien Lyneel

2019-10-27:197 Napisane przez: Monika Lisewska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem