Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

Grudzień to miesiąc, w którym znacznie intensywniej myślimy o tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Wiele osób przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, gdzieś pomiędzy jednymi, a drugimi zakupami, pamięta także o tych, którzy nie mają pieniędzy na to, by przygotować swoje wymarzone święta…

Szlachetna Paczka łączy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jedni pomocy potrzebują, inni chcą ją nieść. W tak wyjątkowym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia, jeszcze mocniej otwieramy się na tych, którzy liczą na pomocną dłoń.

Przygotowanie paczki jest już ostatnim etapem tego wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Szlachetna Paczka. Zgłoszone rodziny odwiedzają wolontariusze, którzy dzięki rozmowie z członkami tych rodzin są w stanie przygotować listę najpotrzebniejszych rzeczy, by później ktoś mógł taką paczkę dla danej rodziny stworzyć.

Szlachetna Paczka jest szczytnym celem, który corocznie przynosi radość wielu rodzinom, które potrzebują pomocy i sprawiają, że te święta są nieco milsze. Już po raz kolejny w akcję włączył się także klub Transferu Bydgoszcz. Podobnie jak przed rokiem naszą paczkę przygotowaliśmy wspólnie z uczniami Gimnazjum Sportowego w Bydgoszczy.

W czwartkowe przedpołudnie kilka uczennic ze szkoły oraz dwójka siatkarzy Transferu: Łukasz Wiese i Jan Nowakowski udali się na zakupy, by przygotować paczkę. Poszło sprawnie, a koszyki szybko napełniły się produktami, o które prosiła rodzina. Mamy nadzieję, że gdy paczka trafi do rodziny sprawi, iż na ich twarzach pojawi się uśmiech!

2014-12-11:3389 Napisane przez: Anna Falk
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem