Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

W piątek koniec sezonu?

Jedno jest pewne – to ostatni weekend z ligową siatkówką w wykonaniu siatkarzy Transferu Bydgoszcz. Piątkowy mecz będzie, jak wszystko wskazuje, ostatnim w tych rozgrywkach dla podopiecznych Vitala Heynena. Tego dnia musicie być zatem razem z nami!

Choć wydawać by się mogło, iż sezon dopiero niedawno się rozpoczął, już w najbliższy weekend kończymy zmagania w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Najprawdopodobniej zakończymy je już w piątek, choć gdyby była taka potrzeba, ostatni decydujący mecz zagramy w sobotę.

Rywalizację z akademikami z Częstochowy o dziewiąte miejsce w sezonie 2013/2014 możemy jednak zakończyć już w piątek. Pierwsze spotkanie obie drużyny rozegrały przed tygodniem pod Jasną Górą. Wówczas 3:1 zwyciężyli bydgoszczanie, którzy tym samym są o krok bliżsi zajęcia tej pozycji. By niepotrzebnie nie przedłużać sezonu, w piątkowy wieczór, na dobry początek weekendu, musimy wygrać. Trudniejsze zadanie mają podopieczni Marka Kardosa, bowiem by zająć dziewiąte miejsce muszą pokonać nasz zespół dwukrotnie w naszej hali, do czego nie zamierzamy dopuścić.

Spotkanie w Częstochowie rozpoczęliśmy z jedną, bardzo niespodziewaną dla rywali zmianą w wyjściowym składzie, w porównaniu z wcześniejszymi meczami. Na środku siatki oglądać mogliśmy bowiem Bartosza Janeczka. Na przestrzeni całego pojedynku trener Vital Heynen wprowadził na boisko niemal wszystkich siatkarzy. Źle rozpoczęliśmy to starcie, bo od wyraźnej przegranej w premierowej partii. Jednak w kolejnych, mimo iż nie wszystko układało się po naszej myśli, potrafiliśmy wygrać. Dzięki temu spod Jasnej Góry wyjechaliśmy z cennym zwycięstwem. Dobry mecz rozegrał przede wszystkim Carson Clark, który zdobył 18 punktów, przy dobrej skuteczności w ataku – 53%. Nieźle wypadł także drugi Amerykanin w naszym zespole – Garrett Muagututia. Po stronie gości na wyróżnienie zasługuje postawa środkowego – Jakuba Vesely, który zdobył 13 „oczek”. Na tego siatkarza na pewno będziemy musieli uważać.

Mecz z akademikami z Częstochowy zamyka dużą klamrą rozgrywki w sezonie 2013/2014. Rozpoczynaliśmy go od pojedynku z podopiecznymi Marka Kardosa i również spotkaniem z jego siatkarzami go zakończymy. Jaki będzie wynik tej rywalizacji? Czy sezon zakończymy już w piątek? Czy będzie potrzebne trzecie spotkanie? Czy bydgoszczanie pożegnają się ze swoimi kibicami zwycięstwem? Odpowiedzi na te pytania poznamy już jutro wieczorem! Serdecznie zapraszamy do hali Łuczniczka!

Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa
28.03.2014, godzina 18:00

Ewentualny III mecz
Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa
29.03.2014, godzina 15:00

2014-03-27:2386 Napisane przez: Anna Falk
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem