Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Wszystkie ręce na pokład!

Nowe władze, przebudowany zespół, nowe idee - tak pokrótce możemy opisać stan, jakim zainaugurowaliśmy sezon 2019/2020. Choć zapału i pasji nikt nie może odmówić ani zespołowi, ani wszystkim osobom działającym na rzecz klubu, pojawia się  jeszcze jedna kwestia - finanse...

 

Początki bydgoskiej siatkówki sięgają lat 50. XX wieku. Drużyna zdobywała sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. W 2006 roku awansowała do PlusLigi, najwyższej ligi siatkówki w Polsce, która w dalszym ciągu pozostaje uznawaną jedną z silniejszych na świecie.

Zespół na przestrzeni lat przeszedł wiele przeobrażeń, które wpłynęły na całokształt, począwszy od zarządu, kadry, na finansach kończąc. Właśnie ta ostatnia kwestia jest naszą piętą Achillesa, wobec której nie możemy przejść obojętnie. Od lipca tego roku spółka Łuczniczka Bydgoszcz S.A.została wykupiona przez „Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka” i tym samym przestała być w rękach prywatnego właściciela. Od tego czasu dokładamy wszelkich starań, aby wyjść na prostą. Każda forma pomocy jest na wagę złota. W związku z tym narodził się pomysł zorganizowania aukcji, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz drużyny BKS Visła Bydgoszcz. Pomysł na tego typu wsparcie naszej drużyny wyszedł ze strony działaczy Bydgoskiego Centrum Sztuki.

Przedmiotami aukcji będą między innymi  fant od Prezydenta - album „Historia ZŁOTA - Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn POLSKA 2014”, serie znaczków kolekcjonerskich z tych Mistrzostw oprawionych w ramkę oraz piłkę do siatkówki podpisaną przez Prezydenta. Ponadto na aukcji do zdobycia będą prace takich artystów jak: Dilana Abdulla, Krzysztofa Jankowskiego oraz uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Oprócz tego aukcja będzie niepowtarzalną okazją do wylicytowania obecności na treningu drużyny BKS Visła Bydgoszcz, spędzenia dnia meczowego z zespołem, kolacji w ciemności z wybranym zawodnikiem, koszulki z autografami zespołu, koszulki z autografami piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce oraz wiele innych.

 

Aukcja odbędzie się w środę 4 grudnia 2019 o godzinie 18:00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdującym się przy ulicy Jagiellońskiej 47.

 

Aukcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Rafała Bruskiego.

2019-11-29:323 Napisane przez: redakcja

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem